Cesta na smrt + Týrání koníků

19. září 2008 v 19:37 |  Jatka
CESTA NA SMRT
Obrazek
Koně jdou na jatka
Polsko je největším vývozcem koní na maso. 90% z nich putuje do Itálie zbytek do Francie a Belgie.
Každým rokem je z Polska do převezeno na jatka přes 30 000 koní. Koně cestují v hrozných podmínkách až 5 dní a pauzy na odpočinek jsou buďto naprosto ignorovány nebo nejsou dodržovány v pravidelných intervalech.
Jde jen o maso
Zvířata celou cestu nedostávají jíst ani pít a řidičům je přísně zakázáno je krmit.A proč? Protože italští konzumenti chtějí "nenasáklé maso!" Vědecké důkazy dokázaly, že pro zdravého koně je transport při zajištění dobrých podmínek velkou obtíží a to jen při 24 h. Co potom tedy je 5 dní mučení??????? Koně jsou navíc většinou staří nebo nemocní a podmínky rozhodně nejsou optimální. Nejčastější nemoci mezi koňmi jsou zápal plic, plicní infekce, salmonela, žaludeční vředy a zvýšená činnost srdce. Mnoho koní cestou ztratí rovnováhu a spadnou-potom jsou ušlapáni ostatními koňmi. Zkolabovaní koně jsou z kamionu vytažení až na konci cesty či jsou donuceni vstát. To zahrnuje kopání, bití či použití elektřiny. Na jatkách je s koňmi opět brutálně zacházeno. Není prováděno omráčení nebo je prováděno neprofesionálně. Někdy jsou koně poráženi před očima jiných koní, čím je porušován polský zákon.
Cesta
Již na česko-polských hranicích jsou koně unavení a ve stresu. To je ale ještě čeká dlouhá cesta přes Slovensko, Maďarsko a Slovinsko. Tato dlouhá cesta je ve snaze vyhnout se rakouským hranicím, kde jsou prováděny přísné kontroly.
Odkud koně pocházejí??
Většina těchto koní je prodávána zemědělci pro které přestali být lukrativní-sešli stářím nebo nemocí. Jen malá část koní je chována pro tento účel.
Proč??
Italští konzumenti požadují čerstvé koňské maso. Polští koně jsou relativně levní a polské zákony není těžké obejít. Jen v Polsku se díky obchodu s koňským masem snížil počet koní z milionu na 500 000.
Zákon
Při dodržování Polských zákonů by mohl být tento transport okamžitě zastaven. To potvrzuje i nejvyšší kontrolní úřad Polska, který i přiznává, že potvrzení o způsobilosti koní k přepravě jsou často falšovány a při transportech dochází k porušování práv zvířat. Polská vláda však tyto transporty nezakáže, protože jsou velkým příjmem do státní pokladny.
Dělá se s tím něco??
Samozřejmě jsou lidé, kterým není takové zacházení se zvířaty lhostejné. Pořádají se různé pochody a demonstrace. Ty se většinou konají na polských hranicích.
A kolik už je nasbíraných podpisů??
České petice .................................................................. 9500 podpisů
Polské petice .................................................................. 6500 podpisů
PROSÍM jděte na stránku www.svobodazvirat.cz , přečtěte si její obsah a šiřte to dál!!

Týrání koníků

...je bezesporu věcí, která nenechá klidným jediného z nás, o "koňařích srdcem i duší" ani nemluvě... O jeho existenci se v poslední době můžeme dočíst nejen v tiskových médiích, ale setkáváme se s ním spolu s krutými záběry i v televizních zpravodajstvích. Tak tomu bylo například i s dlouho řešeným případem z Horního Podluží. Toto vše, bohužel, znamená, že případů nedostatečné péče o koně roste přímo úměrně se snahou na jejich chovu či poskytování rekreačních a výukových služeb na koňském hřbetě snadno a hlavně rychle zbohatnout, a to bez ohledu na koně, kteří zde vykonávají pouze funkci výdělečného nástroje.
Je však nutno říci, že ne všechny pokusy upozornit na týraná zvířata jsou díky svému neprofesionálnímu zveřejnění nebo špatnému postupu ohlášení vždy řešeny kompetentními úřady.
Proto pro ty, které nenechá tento problém klidnými, uvádíme na dalších stránkách plné znění Zákona na ochranu zvířat proti týrání a seznam Okresních veterinárních správ, ve kterých působí inspektoři určení ke kontrole ohlášených porušení uvedeného zákona. Na tyto uvedené kontakty se mohou obracet lidé, kterým osud týraných zvířat není lhostejný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama